Featured

Zaman Makinesi 1973 - Gürgen Öz, Seda Bakan

10
Skip (3)
452 İzlenme
Published

Hayatta isteyebileceği her şeyi çalışmaksızın elde etmiş olan Tolga, gamsız bir hayat sürmektedir. Babası Ali Rıza ölünce, miras bıraktığı onca şeyden Tolga'ya kala kala bir Anadol STC 16 kalmıştır. duruma anlam verememenin yanında epey de sinirlenmiştir. Ancak öfkeyle gaza bastığında birden havaya yükselir ve göğe çıkar. Bir plaja iniş yaptıktan sonra arabayı tamire götürür fakat insanlar giyiminden konuşmasına kadar yaptığı her şeyi garip karşılamaktadır. Tamir parası konusunda ustayla anlaşamaz. Usta bunun üzerine kendisine yanında çalışmayı teklif eder. Tolga'ya da her şey tuhaf gelmeye başlamıştır ki o sırada bir şey fark eder: Artık bulunduğu yılda değildir! 1973 yazına arabayla iniş yapmıştır. Yersiz yurtsuz ve parasız kalan Tolga'ya acıyan Çiko onunla ilgilenip onu kollamaya başlar. 1973 yılının nostaljisinin yaşamanın yanında Tolga, tanıdığı insanlarla ve yaşadıklarıyla o yaşına kadar almadığı bir hayat dersi de alacaktır.
Yönetmenliğini Yeşilçam'ın usta ismi Aram Gülyüz'ün yaptığı, başrolünde başarılı komedi oyuncusu Gürgen Öz'ün yer aldığı komedi filmi, yeni aldığı klasik model bir arabayla ilk sürüşünde bir anda hız yapınca, kendisini 40 sene önce geçmişte bulan bir adamın başına gelen eğlenceli hikayeleri beyazperdeye taşıyor. Bir zaman makinesi olan arabasıyla 1973 yılına 'ışınlanan' karakterimiz, hippilerin, hulahopun ve açık hava sefalarının moda olduğu 1970'lerde gelecekten geldiğini ispatlayabilecek midir?

http://www.imdb.com/title/tt3475504/
http://www.facebook.com/ZamanMakinesi73

Director: Aram Gülyüz
Writers: Kemal Kenan Ergen

Stars: Gürgen Öz as Tolga
Seda Bakan Seda Bakan as Yasemin
Mustafa Uzunyılmaz as Kadir
Can Bartu Aslan Can Bartu Aslan as Çiko
Ferdi Sancar Ferdi Sancar as Köksal
Gülhan Tekin as Nurgül
Ali Yogurtcuoglu as Mehmet
Fatih Koyunoglu as Mustafa
Damla Cangül as Neslihan
Esvet Sahin as Tahir
Ali Riza Tanyeli as Cengiz
Birsu Demir as Kalemiti
Zihni Göktay as Sakir Dede
Fehmi Dalsaldi as Zeki Müren
Perihan Savas as Anne Neslihan
Sinan Bengier as Baba Ali Riza
Irfan Kangi as Avukat

Other Crew:
Enver Sülük writer's assistant

Kategori
SİNEMA
Etiketler
Zaman Makinesi 1973, Zaman Makinesi 1973 izle, full hd Zaman Makinesi 1973, Zaman Makinesi 1973 full hd, Zaman Makinesi 1973 ücretsiz izle, sinema Zaman Makinesi 1973, sinema izle Zaman Makinesi 1973
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

tüm dizi fragmanları

Haberler Haberler