Son Makaleler

 • KATMR: Bedelli sermaye artırımı

  Katmerciler Ekipman (#KATMR) bedelli sermaye artırım kararı aldı. Bir süredir yükselen hisseler bugün de saat 10.38 itibarıyla yüzde 3 oranında yükselerek 6.34 lira oldu. Eskiden bedelsiz sermaye artırım kararıyla yaşanan sert yükselişler şimdi bedelli kararıyla yaşanıyor. Borsaya giren bilinçsiz yatırımcılar açıklamaların ne anlama geldiğini anlamadan hisselere saldırınca hisselerde olağandışı fiyatlar oluşuyor.

  Bu arada Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret 75 milyon lira olan çıkarılmış sermayesini, tamamı nakden olmak suretiyle yüzde 190 oranında bedelli olarak 142.5 milyon lira artırarak 217.5 milyon liraya çıkarmayı planlıyor.

  Devamı..
 • Kredi ve kredi kartlarında yasal takip sayısı azaldı

  Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamaya göre, bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı başlatılan yasal takip sayısı 2020 yılı Ocak-Ağustos döneminde, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55 gerileyerek 486 bin kişi oldu.

   

  Bireysel kredi ve kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı azaldı. Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamaya göre, bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2020 yılı Ocak-Ağustos döneminde, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55 gerileyerek 486 bin kişi oldu. Bu gelişmede, ekonomik aktiviteyi destekleyici kredi faaliyetlerinin yanında takip sürelerinin 180 güne çıkarılmasının da etkili olduğu düşünülüyor.

  Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2020 yılının Ocak-Ağustos döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 54 oranında azalarak 278 bin kişi oldu. Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 59 oranında azalarak 302 bin kişi oldu.

  KAYNAK: MYNET

  Devamı..

Son Makaleler

Popüler

tüm dizi fragmanları

Haberler Haberler