Son Makaleler

 • BİM, Fas'taki iştirakinin %35'inin satışı için sözleşme imzaladı

  BİM, Fas'taki iştirakinin yüzde 35'inin satışı için sözleşme imzaladı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada işlemin kapanış düzeltmeleri haricinde 70 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahip olduğu belirtildi. Şirketin KAP açıklamasında satış sonucu oluşacak kâr rakamı da TFRS kayıtlarına göre 455 milyon TL olarak açıklandı.

  BİM, Fas iştirakinde yüzde 35 hissenin 77 ile 82 milyon dolarlık bir tutarla satışına ilişkin sözleşme imzalandığını açıkladı.

  Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada 09.12.2020 tarihinde Afrika bölgesindeki özel sermaye fonlarından biri olan Helios Investment Partners LLP'nin fonlarını yönettiği Blue Investment Holding ile Fas'taki şirket hisselerinin %35'inin satışına ilişkin hisse alım-satım sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

  Açıklamada işlem tutarının 70 milyon dolar olduğu, buna ek olarak 7 ile 12 milyon dolar arasında bir kapanış düzeltmesi beklendiği ifade edildi.

  Şirketin KAP açıklamasında satış sonucu oluşacak kâr rakamı da TFRS kayıtlarına göre 455 milyon TL olarak belirtildi.

  Devamı..
 • DITAS: Bedelli kararı

  Sermayesini yüzde 160 oranında artırma kararı alan Ditaş Doğan hisseleri tavan oldu

  Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik (#DITAS), yüzde 160 oranında bedelli sermaye artırımına gitme kararı alındığını duyurdu. Dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, mevcut sermayesi 10.000.000 TL olan şirketin sermayesini nakden 16.000.000 TL (yüzde 160 oranında) bedelli olarak artırarak 26.000.000 TL'ye çıkarmasına karar verildi.

  Bu açıklama sonrası güne yükselişle başlayan hisseler yüzde 10 yükselerek 35.20 lira ile tavan oldu.

  Devamı..
 • Brent petrol 9 ay sonra ilk kez 50 doları gördü

  Petrol fiyatları, aşı gelişmelerinin küresel enerji talebinde bir toparlanma yaratacağına dair umutlarla birlikte yükseliş kaydetti.

  Piyasadaki güvenin güçlenmesiyle Brent petrol Mart'tan bu yana ilk kez 50 doları gördü.

  Enerji Enformasyon İdaresi tarafından açıklanan resmi verilere göre, ABD’deki ham petrol stokları geçen hafta 15,2 milyon varil artış gösterdi. Fiyatlar stok verisinden sonra düşüş yaşarken dolardaki gerilemeyle birlikte kayıplarının bir kısmını sildi.

  Yakın dönemdeki tüketim beklentiler üzerine bir baskı oluştururken petrol vadelileri eğrisi ise yatırımcıların gelecek yıl için umutlu olduğunu gösteriyor.

   

   

   
  Devamı..
 • Sabancı Holding'den CarrefourSA'da ilk '%5' adımı

  Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların işlem görmeyen statüdeki hisselerinin borsada satılabilmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na (MKK) başvuran şirketlerin listesi yayınlandı.

  Buna göre Sabancı Holding CarrefourSA'da bulunan 2.5 milyon TL nominal değerli hisse senedinin borsada satışa konu edilebilmesi için başvuruda bulunan şirketler arasında yer aldı.

  Holding tarafından dün yapılan açıklamada CarrefourSA'nın halka açıklığının yükseltilmesi yönünde karar verildiği belirtilmişti. Açıklamada dönüştürülen payların tamamı ya da bir kısmının ikincil piyasada veya borsa dışında satılacağı ve CarrefourSA'nın fiili dolaşım oranının yüzde 5'e yükseltilmesine karar verildiği bilgisi verilmişti.

  Borsa İstanbul, Eylül ayında hisse senetlerinde fiili dolaşım oranı düşük olan şirketleri Piyasa Öncesi İşlem Platformu'na (PÖİP) alınabilecekleri konusunda süre vererek uyarmıştı. Buna göre fiili dolaşım oranı yüzde 5'in altında olan şirketlere, yüzde 5'in üstüne çıkarmaları için 1 Ocak 2021 tarihine kadar süre verildiği belirtilmişti.

   

  Devamı..
 • Verusa Holding, yeni bir halka arz için harekete geçti

  Verusa Holding, iştiraki Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret'in halka arzı için çalışmalara başladı

  Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Verusa Holding (#VERUS), yeni bir halka arz için harekete geçti.

  Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, bugün (9 Aralık) gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Verusa Holding'in yüzde 40,75 oranında iştiraki olan Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret'in halka açılmasına, bu kapsamda gerekli izinlerin alınması için çalışmalara başlanmasına karar verildi.

  Devamı..

Son Makaleler

Popüler

tüm dizi fragmanları

Haberler Haberler