Son Makaleler

 • Polisleri CİMER'e şikayet etmekle tehdit etmişti... CİMER'den cevap geldi

  Kahramanmaraş'ta maskesiz olduğu için işlem yapılmak istenen ve polisleri CİMER'e şikayet edeceğini söyleyen kadına CİMER'den cevap geldi.

   

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Evren Başar, maske takmayan kadının polislere verdiği tepkinin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. İnsanların maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyması gerektiğini ifade eden Başar, “Toplum sağlığını koruma adına gece gündüz görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olmalı ve maske-mesafe-temizlik kurallarına uymalıyız. Hanımefendi boşuna zahmet edip CİMER’e yazmasın” şeklinde cevap verdi.

   

  Merkez Dulkadiroğlu ilçesi Trabzon Bulvarı’nda yaşanan olayda, maske denetimi yapan polis ekiplerine tepki gösteren bir kadın maskesini takmamış, polis ekiplerini CİMER’e şikayet etmekle tehdit etmişti. Maske takmayan kadın, "Zor kullanın bakalım CİMER’e yazacağım bekleyin bakalım siz, CİMER’e de yazacağım" diyerek tehdit etmişti.

   

   

  Devamı..
 • BİM'de temettü teklifi

  BİM 1 TL'lik hisseye brüt 2 TL kâr payı ödenmesi ve nakit kâr payı dağıtımının 8 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapılması teklifini genel kurula sunacak.

   

  BİM ödenmiş sermayenin yüzde 200'üne isabet eden brüt 1,21 milyar TL'lik kâr payının olağanüstü yedeklerden karşılanmak suretiyle nakden dağıtılmasını genel kurula teklif edecek.

  Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamaya göre, 1 TL'lik hisseye brüt 2 TL kâr payı ödenmesi ve nakit kâr payı
  dağıtımının 8 Ocak 2021 tarihinden itibaren tek taksit halinde yapılması kararını genel kurula sunacak.

  Devamı..
 • Arçelik, Japon sanayi devini alıyor

  Arçelik, Asya Pasifik bölgesinde büyüme hedefi doğrultusunda Hitachi’nin beyaz eşya birimine talip oldu

  Türkiye’nin önemli sanayi şirketlerinden Arçelik’in (#ARCLK) Japonya’da şirket almak üzere olduğu basına yansıdı. Bloomberg, Koç Holding’e ait beyaz eşya ve teknoloji şirketi Arçelik’in, Japon sanayi devi Hitachi’nin beyaz eşya birimini satın almak için görüşmeler yaptığını yazdı.

  Konuya dair bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan haberde, görüşmelerin ileri aşamada olduğu ve birkaç hafta içinde anlaşmanın sonuçlanabileceği belirtildi. Satın almanın bedelinin yaklaşık 500 milyon dolar olabileceği aktarıldı.

  Anlaşmanın tüm hisselerin satışı ya da ortak girişim şeklinde olabileceği kaydedildi.

  Hitachi’nin işlerini yeniden düzenlemek üzere metal birimini de satmak üzere teklifler almaya başladığını yazan Bloomberg, şirketin eylülde Britanya’da bir nükleer projeden de çıktığını hatırlattı.

  Beko, Flavel, Grundig ve Altus gibi 12 markayı bünyesinde barındıran Arçelik, geçmiş yıllarda Güney Afrikada’da Defy Appliances Pty ile Pakistan’da Dawlance Group şirketlerini satın almıştı.

  Devamı..
 • Google News Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

  Google News, Türkiye’de bilinen adıyla Google Haberler dünya çapında 50 binden fazla haber kaynağından, haber başlıklarını toplayan, kaliteli ve seçkin içeriklerin okuyucuya sunulduğu bir haber hizmetidir.

  GOOGLE NEWS NEDEN ÖNEMLİDİR?
   • Normal şartlarda Google’da üst sıralarda yer almak için haber içeriklerinin SEO uyumlu olması gerekir. Google News’e kayıt olunduğunda; üst sıralarda yer almak için yapılan SEO harcamaları düşer, ciddi bir yatırım yapmaya gerek yoktur. Google News’e kayıtlı olunduğunda haber içeriği doğrudan okuyucuya ulaşır.
   • Siteniz çok daha fazla kişi tarafından ziyaret edilir.
   • Haber siteniz daha fazla ziyaretçi aldığı için ajanslardan ve kurumlardan reklam alma olasılığınız artar.
   • Haber sitenizin imajı iyileşir ve Google News’e kayıtlı olduğu için güvenilirliği artar.
   • İndex hızı ciddi oranda yükselir.
   • Alexa değerleri düşer. Alexa ziyaret sayısına göre sınıflandırma yapan site sayacıdır.
   • Kısa zamanda markanızın duyulması ve piyasada yer edinmesi kolaylaşır.
   • Hit sayısı yükselen ve piyasada konumunu sağlamlaştıran site satılmak istenirse, yüksek bedellere satılabilir.
   • NASIL BAŞVURU YAPILIR?

    Sitenizin Google News’e kabul edilmesi için göndermeden önce bu rehberdeki adımları inceleyin.

    DİKKAT! Siteniz, spam nedeniyle algoritmayla veya manuel olarak gerçekleştirilen işlemden dolayı kaldırılırsa bir daha Google Haberler sonuçlarında gösterilmeyebilir.

    GENEL YÖNERGELER

    Genel olarak, açıkça anlaşılabilen ve dil bilgisi hatası içermeyen özgün içerik yazmanız gerekir. Aşağıdaki diğer yönergeleri inceleyin:

   • Güncel olaylar hakkında haberler yazın. Google Haberler’ deki siteler, öncelikli olarak güncel olaylarla ilgili zamanında bildirilen haber veya analizler sunar. Bu sitelerin genellikle aşağıda belirtilen içerik türlerini içermemesi gerektiğini unutmayın:
    • Bir şeylerin nasıl yapıldığını anlatan makaleler
    • Tavsiye köşeleri
    • İş ilanları
    • Gayrimenkul ilanları
    • Hava tahminleri ve hisse senedi verileri gibi salt bilgilendirme amaçlı içerik
   • Özgün içerik paylaşın. Orijinal haber sunma ve açıkça atıfta bulunma, Google Haberler dizinine dahil edilmek için çok önemli etkenlerdir. İçeriğinizde tarihin ve yazar adının bulunduğundan emin olun. Sitenizde başka kaynaklardan toplanan içerik yayınlanıyorsa, bunları özgün çalışmalarınızdan ayırın veya robots.txt dosyası yardımıyla toplama makalelere erişimimizi kısıtlayın.
   • Hesap verebilir ve şeffaf olun. Kullanıcılar, yazar biyografilerinin yanı sıra e-posta adresleri, posta adresleri ve telefon numaraları gibi açıkça erişilebilir iletişim bilgilerine sahip haber sitelerini daha değerli bulduklarını belirtmektedirler.
   • Kendinizi veya amacınızı yanlış tanıtmayın. Google Haberler’e dahil edilen siteler, sahipleri veya öncelikli amaçlarıyla ilgili bilgileri saptırmamalı, yanlış beyan etmemeli veya gizlememelidir.
   • Reklamları sınırlayın. Reklamların ve sayfalarınızdaki diğer ücretli tanıtım malzemelerinin miktarı, içeriğinizden fazla olmamalıdır.

  En sık karşılaşılan yasak, davranış biçimlerini içermektedir. Ayrıca Google Haberler, bu yönergelerde yer almayan diğer yanıltıcı faaliyetlere katılan siteleri de kaldırabilir. Açık bir şekilde atfedilmiş ortak kullanılan içerik de sitenin içeriğinin çoğunluğunu oluşturmadığı sürece kabul edilmektedir.

  Bu yönergelere uymamak, makalelerinizin veya tüm sitenizin Google Haberler’ den kaldırılmasına neden olabilir.

  Başka bir yayıncının Google Haberlere dâhil edilme yönergelerini ihlal ettiğini düşünüyorsanız spam raporu gönderin. Aldığımız her raporla ilgili manuel işlem uygulayamayacak olsak da, spam raporlarının önceliğini kullanıcılar üzerindeki etkilerine göre belirleriz. Bazı durumlarda, bu raporlar doğrultusunda belirlenmiş spam içerikli bir site, Google Haberler sonuçlarından tamamen kaldırılabilmektedir.

  EN İYİ YÖNTEMLER
   • Haber yazın. Google Haberler bir pazarlama hizmeti değildir. Öncelikli olarak bir ürünü veya kuruluşu tanıtmak amacıyla hazırlanmış veya içinde satış ya da para kazanma bağlantılarının bulunduğu makaleleri paylaşmayın. Siteniz haber içeriğinin yanında, özellikle ücretli reklamlar veya tanıtım amaçlı içerik türleri de barındırıyorsa, haber harici içerik türlerini ayrı tutmanızı ve dâhil edilmek için yalnızca haber alt alanlarınızı göndermenizi öneririz. Aksi takdirde tüm siteniz Google haberler’ den kaldırılabilir.
   • Siteniz kullanıcı dostu olsun. Siteniz çabuk yüklenmeli, mobil uyumlu olmalı, URL yönlendirmeleri nadiren kullanmalı ve kullanıcıları kandırmaya yönelik içerik kullanımından kaçınılmalıdır.
   • GOOGLE HABERLER’LE ALAKALI TEKNİK YÖNERGELER

    Google Haberler, haber sitelerini otomatik olarak taramak için bir bilgisayar algoritmasından yararlanmaktadır. Sistemimizin, makale içeren web sayfalarınızı belirlemesine yardımcı olmak için sitenizin özellikle de aşağıdaki teknik yönergelere uyduğundan emin olun.

    • Makale URL’leri: Makale URL’lerinizin benzersiz ve kalıcı olduğundan emin olun.
    • Makale bağlantıları: Google sitenizi tararken, en azından birkaç kelime içeren bağlantı metnine sahip HTML bağlantılarını arar. JavaScript’i, grafik bağlantılarını veya çerçevelerin içindeki bağlantıları taramamız mümkün değildir.
    • Makale biçimi: Google, PDF’leri veya HTML haricindeki biçimleri tarayamaz.
    • Robots.txt veya meta etiketler: İçeriğinizin Google Haberler’e dahil edilebilmesi için, Googlebot ve Googlebot-News’un sitenizi tarayabilmesi ve dizine ekleyebilmesi gerekir.
    • Multimedya içeriği: Şu anda ses dosyası veya multimedya içeriği dahil edilmemektedir. Ancak, bazen bu tür içeriğe sahip sayfalardaki ek metinler taranabiliyor ve bazı YouTube videolarına yer verilebiliyor.
    • Site haritası: Zorunlu olmasa da, siteniz Google tarafından incelenip onaylandıktan sonra bir Search Console hesabı üzerinden Google Haberler Site Haritası göndermeniz faydalı olacaktır.
    • GOOGLE NEWS’E BAŞVURU YAPMAK

     Siteniz, Google Haberler dizinine ilişkin genel ve teknik yönergelerin yanı sıra web yöneticisi yönergelerine de uygunsa, Google Haberler Yayıncı Merkezi’nden dahil olmak için başvuru yapmaya hazırsınız demektir!

     Dahil edilmek üzere başvurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

     • Google Haberler Yayıncı Merkezi’ne gidin.
     • Search Console’ da haber sitenizin sahibi olduğunuzu doğrulayın.
     • Google Haberler’ e eklenme isteğinde bulunun’u tıklayın.
     • Haber bölümü URL’leri ve etiketler de dahil olmak üzere sitenizin bilgilerini girin ve Gönder’i tıklayın.
     • 1-3 hafta içinde geri dönerek sitenizin dahil edilip edilmediğini kontrol edin.

     Dahil edilme isteğiniz gönderildikten sonra, “Eklenme isteği gönderildi” ifadesi gösterilir ve önümüzdeki 1-3 hafta içinde siteniz Google Haberler ekibi tarafından incelenir. Site sahipleri, kendi dahil edilme isteklerine ilişkin güncelleme olup olmadığını görmek için Yayıncı Merkezi’ne bakabilirler.

    • Siteniz kabul edilirse, Haberler’ in altında “Dahil Edildi” ifadesini görürsünüz. Sitenizin reddedilmesi halinde, “İnceleme tamamlandı: Site reddedildi.” ifadesini görürsünüz.

     Siteniz için özel geri bildirim sunulması veya yönergelerle ilgili olarak kişilere özel yanıtlar verilmesi mümkün olmamaktadır.

     Daha fazla bilgi için tıklayın.

      
  Devamı..
 • Bakan Koca: İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de yüzde 30, Ankara’da ise yüzde 40 günlük vakada düşüş oldu

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4 ilin vali, sağlık müdürü ve halk sağlığı başkanlarıyla görüşerek durum değerlendirmesi yaptıklarını belirterek, "İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de yüzde 30, Ankara'da ise yüzde 40 günlük vakada düşüş oldu. Ancak hastane ve yoğun bakımlarda hasta yükü devam ediyor." ifadesini kullandı.

   

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanlarıyla video konferans yoluyla görüşerek son durumu tekrar gözden geçirdiklerini bildirdi.

  Devamı..

Son Makaleler

Popüler

tüm dizi fragmanları

Haberler Haberler