teknoloji

 • Whatsapp geri adım attı

  whatsapp gelen haberlere göre gizlilik polita uygulamasından geri adım attı resmî açıklama bekleniyor

  Son bir haftadır sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca insanın telefonundan sildiği, başka çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarına geçtiği WhatsApp geri adım attı. CNN Türk'te yer alan habere göre; WhatsApp geri adım attı ve gizlilik politikasını değiştirmeyeceğini bildirdi. WhatAapp'ın geri adım atmasında en büyük nedenin son 24 saatte yaklaşık 10 milyon kişinin telefonundan WhatsApp silip Telegram'a geçmesi olduğu ifade edildi. Facebook'un bu konuda resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

  Devamı..
 • Exxen TV üyelik ne kadar? Exxen ne zaman açılıyor? Acun Ilıcalı Exxen hakkında

  Acun Ilıcalı'nın yeni dijital projesi Exxen için bekleyiş sürüyor. Birçok ünlü ismin dizi ve filmlerinin yer alacağı Exxen TV ne zaman açılıyor? Merak konusu oldu. Peki, Exxen TV üyelik ne kadar olacak?

  Exxen ne zaman açılıyor? Exxen abonelik ücreti ne kadar? Sorusu merak konusu oldu. Acun Ilıcalı'nın yeni dijital platformu olan Exxen'de İbrahim Büyükak, Beyazıt Öztürk, Hasan Can Kaya, Tolga Çevik, Reynmen ve Berkcan Güven gibi isimler yer alacak.

   

  EXXEN TV ÜCRETİ NE KADAR?

  Acun Ilıcalı, Reynmen ve Berkcan Güven ile yaptığı TikTok canlı yayınında platformun ilk hafta ücretsiz olacağını söylemişti.

  Konuşanlar programının sunucusu Hasan Can Kaya ise Konuşanlar programının Exxen’e transferi ile ilgili Youtube kanalı üzerinden açıklamalarda bulunmuştu. Kaya, platformda herkesin ödeyebileceği çeşitli paketlerin olduğunu belirtmişti.

  Exxen’in aylık ücreti ile ilgili resmi açıklamalarda bulunulmasa da farklı paketlerin olduğu ve ilk hafta ücretsiz olacağı biliniyor.

  İddialara göre Exxen'in aylık abonelik fiyatı 7,99 TL olacak. Ayrıca aylık aboneliğe ek olarak yıllık abonelik seçeneği de bulunacak ve yıllık abonelikte aylık ücret 5,99 TL gibi bir fiyata denk gelecek.

  exxen hakkında kısa bir yorumlarınızı alalım

  Devamı..
 • İnternet Sitemi Arama Motorlarına Nasıl Ekleyebilirim?

  Bu makalede arama motorlarında işletmenizi görünür yapmanın yolları ve sitenizi arama motorlarına kaydetme konusuna değineceğiz. Şimdi GoogleBingYahooYandex gibi arama motorlarına sitenizi nasıl ekleyebileceğinize değineceğim.

  Sitenizi Arama Motorlarına Ekleyin

  Arama motoru, üzerinde yapılan aramalarda sitenizde yer alan içeriklerin taranarak gösterebilmesi için arama motorunun öncelikle sitenizin varlığından haberdar olması gerekir. Buna yardımcı olacak en sağlam yollarından biri sitenizi arama motorlarına manuel eklemektir. Bu işlem zorunlu olmamakla birlikte arama motorlarının sitenizi tanımasını ve dizinlere eklemesini hızlandırıcı, emin bir yoldur.

  Sitenizi Google Arama Motoruna Ekleyin

  siteyi-google-eklemek

  Google arama motoruna site eklemek çok basit. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki adrese girirek “url ve yorumlar” alanlarını doldurarak kaydet butonuna basmak. Burada dikkat etmeniz gereken husus siteniz httphttpswww ve www olmadan açılıyorsa, her biri için ayrı ayrı sitenizi eklemeniz gerekir. Örneğin siteniz otomatik olarak https://www.hosting.com.tr gibi tek bir url adresine yönleniyorsa sadece https://www.hosting.com.tr yazmanız yeterli olacaktır.
  Google arama motoruna sitenizi kaydetmek için :
  https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

  Sitenizi Yandex Arama Motoruna Ekleyin

  yandex-site-ekleme

  Yandex arama motoruna sitenizi kaydetmek Google’a göre biraz daha zor. Bunun için bir yandex hesabınızın olması gerekli. Eğer bir hesabınız yoksa buradan kayıt olabilirsiniz. Diğer bir adım eğer kayıt olduysanız veya hesabınız varsa aşağıdaki link üzerinden sitenizi Yandex arama motoruna ekleyebilirsiniz. Sitenizi “Add URL” kısmından eklediğinizde sizden bir doğrulama isteyecektir. Bu doğrulamalar; meta tag, html dosyası ve DNS kaydı ile yapılan doğrulamalardır. Size uygun olanı seçip sitenizi doğrulamalısınız. İşlem bu kadar artık siteniz başarı ile Yandex arama motoruna eklemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
  Yandex arama motoruna sitenizi kaydetmek için tıklayınız.

  Sitenizi Bing ve Yahoo Arama Moturuna Ekleyin

  bind web uzmanı kurulum ekranı

  Bing ve Yahoo webmaster araçlarını tek çatı altında birleştirdi. Bu nedenle tek çatı altında sitenizi hem Bing hem de Yahoo arama motorlarına eklemiş olacaksınız. Öncelikle Bing webmaster araçlarına giriş yapmamız gerekmektedir. Aşağıdaki link üzerinden giriş yapabilir veya kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmanın çok basit 3 yolu bulunuyor. GoogleMicrosoft veya Facebook hesabınız varsa Bing webmaster araçlarına tek tıkla kayıt olabiliyorsunuz.

  Giriş yaptıktan sonra “add site” kısmından sitenizi ekleyebilirsiniz. Sitenizi eklerken sitenizin “Sitemap” haritasını da ekleyebiliyorsunuz. Daha sonra sizden doğrulama isteyecektir. Bu doğrulama türleri; XML dosyasımeta tag ve DNS kaydı olarak karşımıza çıkmaktadır. Size uygun olanı seçip sitenizi doğrulamalısınız. İşlem bu kadar artık siteniz başarı ile Bing ve Yahoo arama motorlarına eklenmiştir.
  Bing ve Yahoo arama motorlarına sitenizi kaydetmek için : https://www.bing.com/toolbox/webmaster

  Yazımızın bu kısmına kadar sitenizi Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarına nasıl kaydedebileceğinizden bahsettik. Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda siteniz anında arama motorlarına kayıt edilmeyebilir. Çünkü arama motorları örümcekleri diye adlandırılan arama motoru botları sitenizi ve tüm interneti sürekli olarak taramaktadır ve bu botların sitenizi taraması birkaç gün alabilmektedir. Ancak siz sitenizin taranıp taranmadığını veya eksik sayfalar var ise arama motoru üzerinde “site:alanadiniz.com” şeklinde sorgulama yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Devamı..

Son Makaleler

Popüler

tüm dizi fragmanları

Haberler Haberler